Plotery frezująceFabryka Maszyn CNCObrabiarki CNCCutery tnąceObrabiarki 5D

Śledź nas na...

Obrabiarki cnc Maszyna cnc na youtube Frezarka
x

Aby pobrać ten plik musisz uzupełnić dane formularza Producenta Obrabiarek CNC

Rejestracja

- Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji z Fabryki Maszyn CNC - Plot Electronics

Mam już kontoJack - Brama Jezdna

Brama jezdna JACK powstała w odpowiedzi na potrzeby naszych klientów, gdy zachodzi potrzeba zainstalowania bramy jezdnej o określonych możliwościach na konstrukcjach już gotowych. Konstrukcje (stoły robocze) wykorzystywane zazwyczaj do wytwarzania ściśle określonego detalu, można w łatwy sposób zmodyfikować umożliwiając zamontowanie bramy jezdnej sterowanej komputerowo CNC wyposażonej w głowice Frezujące, tnące , laserowe, inne.

Obrabiać może większość materiałów stosowanych w przemyśle takich jak: stal, metal, tworzywa, komponenty, pianki, laminaty, kamień, ceramika, szkło, drewno, kompozyty i inne.

JACK powstał w 2010 roku jako maszyna wspomagająca produkcję ekranów projekcyjnych, gdzie jego początkowe zadanie miało polegać na formatowaniu kształtów falistych krawędzi. Konstrukcje stołu wykonana była z profili aluminiowych na których leżała płyta MDF. Odkształcenia stołu brane pod uwagę w fazie projektowej nie mogły być większe niż 2 mm. Okazało się jednak, że sięgają one nawet 1 cm. Projekt byłby skazany na niepowodzenie gdyby nie zaawansowany układ kontroli, który został przeprogramowany tak, by możliwe było zeskanowanie powierzchni roboczej i automatyczna korekcja wysokości działająca w czasie rzeczywistym. Po zeskanowaniu za pomocą bramy jezdnej z zamontowanym skanerem 3D i uruchomieniu automatycznej korekcji efekt cięcia przeszedł oczekiwania i mieści się w 0,1 mm. Dzięki systemowi automatycznej kontroli wysokości osi „Z” stało się możliwe grawerowanie i frezowanie za pomocą tego rozwiązania maszyny CNC.

Wyposażenie:

  • Układ automatycznego pomiaru długości narzędzia
  • Układ automatycznego wysokości osi Z
  • Układ chłodzenia
  • Programowalne wej/wyj
  • Panel dotykowy
Dostępne obszary obróbcze
SYMBOL OBSZAR ROBOCZY [mm] XYZ
JK 20302000x3000x150
JK 20602000x6000x150
JK 30123000x12000x150
Dostępne na zamówienie inne obszary robocze
Podstawowe dane techniczne pozostałe dostępne w DTR produktu.
DANE TECHNICZNE JACK
GłowicaWrzeciono 0,75 kW
NapędyNapęd krokowy lub servo
KonstrukcjaStalowa z regulacją
Prędkość posuwuStandardowo 100 mm/s
Zasilanie3 x 400 V lub 230 V


Brama jezdna Jack posiadająca zaawansowane systemy sterowania udowodniła, że nawet najlepsza mechanika bez automatyki jest niewiele warta. Odchyłki z jakimi może pracować maszyna to równoległość podstawy na poziomie 2 mm, różnica wysokości pomiędzy punktami do 1 cm. Taka tolerancja daje możliwość pracy obróbczej na poziomie 0,1 mm co jest całkiem niezłym wynikiem i otwiera drogę do przemyśleń czy warto zainwestować w samą bramę czy też w nową maszynę z własnym stołem roboczym.Powrót do poprzedniej listy.Obrabiarka cnc